Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
194 posty 2367 komentarzy

Zwiastun Świtu

Mind Service - Poszukuję, badam, odkrywam, uświadamiam, prowokuję.

Moje komentarze

 • @Krzysztof Szotowicz 20:15:48
  //Czy jest jeszcze jakikolwiek aspekt naszej zachodniej cywilizacji nie zhańbiony oszustwem? Popatrzmy na ochronę zdrowia, zasady demokratyczne, niezależność prasy, wolny rynek, produkcję żywności, służebną rolę urzędników.//
  - Proponuję popatrzeć na rzeczywistość nie przez pryzmat polskich problemów a raczej krajów w których te zasady doskonale się sprawdzają. To oznacza że należy w Polsce przywrócić normalność, o co od dłuższego czasu apeluję.

  //...wypisywanie hymnów pochwalnych na cześć tzw cywilizacji łacińskiej i przeciwstawianie jej tzw cywilizacji turańskiej...//
  - Jestem dumny z tego, że jestem Polakiem, katolikiem i obywatelem tej lepszej części świata. Poza tym będę wypisywał hymny pochwalne o Cywilizacji Łacińskiej bo widać wyraźnie, że wszystkie inne cywilizacje bije ona na głowę i zapewnia nam pomyślność.

  //cywilizacja w swojej najgłębszej istocie zawsze była siłą scalającą ludy, a nie regułą narzucaną przez władców//
  - U nas tak, ale nie w Rosji...

  //Gdzie podziała się prawda?//
  - Cały czas jest obecna tylko niektórzy są tak zdeprawowani że nie mogą jej dostrzec...
  Nowi ludzie zbudują Nową Ziemię. Nowi ludzie zdobędą Świat.
 • @Naftali 02:56:32
  - Cóż... można się przed tym bronić, nie przyjmować do wiadomości, liczyć że będzie można żyć wiecznie; jednak prędzej czy później starych zastępują młodzi. A ja twierdzę, że im prędzej to następuje tym lepiej.

  Problem sprowadza się do tego czy lepiej jest jak dominuje stabilizacja i doświadczenie czy raczej jak świeże spojrzenie, nowe pomysły odpowiadające na wyzwania czasów mogą być łatwo wprowadzane w życie.

  Ja uważam, że to drugie.

  No i ta przemiana w sferze wartości w społeczeństwie nie jest bez znaczenia - o czym jest ta notka.
  Nowi ludzie zbudują Nową Ziemię. Nowi ludzie zdobędą Świat.
 • Sankcje przeciwko Rosji powinny zostać przedłużone
  Polska będzie domagać się przedłużenia unijnych sankcji nałożonych na Rosję. Jutro w Brukseli rozpoczyna się szczyt Unii Europejskiej, którego głównym tematem będą relacje z Moskwą.

  Dotychczasowe sankcje, nałożone na Rosję po aneksji Krymu, wygasają w lipcu. Część krajów takich jak Grecja, Cypr czy Węgry uważają, że restrykcje należy znieść. Inni, tak jak Polska, kraje bałtyckie, Wielka Brytania i Szwecja, uważają, że sankcje powinny zostać przedłużone.

  Polski wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski ma nadzieję, że uda się przekonać wszystkie kraje do przedłużenia sankcje. „Mamy nadzieję, że szefowie rządów i państw podejmą jutro decyzję, żeby mówić jednym głosem i żeby te sankcje zostały podtrzymane do momentu, gdy porozumienie mińskie nie będzie w pełni implementowane. Sankcje nie są celem samym w sobie, ale środkiem do tego, aby porozumienie mińskie było implementowane.

  Dlatego jedna rzecz musi być ściśle powiązana z drugą” - dodaje Trzaskowski.
  W Brukseli trwają zabiegi, by europejscy przywódcy zaakceptowali rekomendację przywódców Niemiec i Francji, że zniesienie sankcji jest możliwe tylko wtedy, gdy zawieszenie broni będzie w pełni przestrzegane. W praktyce oznaczałoby to przedłużenie restrykcji do grudnia, bo porozumienie z Mińska przewiduje oddanie Ukrainie kontroli nad granicą do końca roku.

  http://forsal.pl/artykuly/860178,polska-chce-przedluzenia-sankcji-wobec-rosji.html
  Europejski "Blok przeciwko sankcjom"
 • Bardzo dobrze, że Ukraińcy wreszcie biorą się za zdrajców i kolaborantów.
  Rusłan Kacaba to wyjątkowy szkodnik. Swego czasu publicznie zapowiedział, że nie podporządkuje się powołaniu do wojska. Namawiał też potencjalnych poborowych, żeby nie bronili kraju przed rosyjską agresją.

  Wyjaśniając swoje osobiste motywy odmowy Kocaba podkreślił, że nie chce brać udziału w "bratobójczej wojnie". - Wolę odsiedzieć w więzieniu od dwóch do pięciu lat niż iść na wojnę, żeby zabijać lub przyczyniać się do zabijania swoich współobywateli żyjących na wschodzie.

  Rusłan Kocaba domagał się natychmiastowego przerwania działań wojennych. Tylko dziwnym trafem myliły mu się adresy. Nie apelował do Rosji aby wycofała się z napaści na Ukrainę, tylko do Ukrainy aby przestała się bronić.

  Ten lwowski dziennikarz już wcześniej zyskał rozgłos z powodu polemik z tezami rządowymi dotyczącymi wydarzeń w Donbasie. Brał stronę Rosji, a nie Ukrainy. Jako jeden z niewielu przedstawicieli ukraińskich mediów przebywał w Doniecku i Ługańsku juz po rozpoczęciu działań zbrojnych - bez pozwolenia.

  ------------------------------
  Prokuratura Generalna Ukrainy aresztowała ukraińskie mienie deputowanych do Rady Najwyższej Krymu, szefów samozwańczych władz półwyspu – Serhija Aksionowa i Wołodymyra Konstantinowa oraz ich kolegów.
  „Nałożyliśmy areszt na 67 samochodów, 70 lokali, w tym mieszkalnych, oraz inne mienie znajdujące się na terenie Ukrainy tych, którzy zdradzili własne państwo na rzecz Rosji. W wymiarze finansowym można to ocenić na 1 miliard 200 milionów hrywien – informuje służba prasowa ukraińskiej prokuratury.

  Aksjonow i Konstantinow są oskarżeni o współudział w zmianie granic państwa i ustroju konstytucyjnego oraz publiczne wzywanie do takich działań.

  W ukraińskim ustawodawstwie przewidywana kara za te czyny w postaci 15 lat pozbawienia wolności z konfiskatą całego majątku.

  za: Kresy24.pl
  Ukraińskie standardy wolności słowa
 • @Repsol 23:50:35
  Co przeżyję, albo kogo?

  - Putlera? - Oczywiście. Jego dni są policzone.

  A jeżeli chodzi o upadek Rosji to też już niedługo pociągnie: http://1do10.blogspot.com/2014/10/upadek-rosji-coraz-blizej.html

  - Od czasu napisania tej notki wiele sie zmieniło w Rosji - na gorsze...
  I tak się zastanawiam dlaczego Putin nie kocha swoje narodu skoro wpędza go w takie nieszczęścia i biedę?
  Rocznica aneksji Krymu: Putin przemówił
 • @Looking4Silence 20:39:30
  Oczywiście, Putin mówi to na użytek propagandy w Rosji. Bo ten ruski ciemny lud łyka to po ciemku.

  Czy Putler nie użył by broni jadrowej? Coraz bardziej skłaniam się ku temu, że to szaleniec i myślę, że może to zrobić. Oczywiście należało by mu to szybko wybić z głowy poprzez oświadczenie NATO, ze taki krok spotka się z krokiem odwetowym. Moskwa i parę innych miast przestanie istnieć. Pamiętajmy, że Rosjanie nie mają skutecznej obrony antyrakietowej, a ich systemy obronne są opóźnione w stosunku do państw NATO o jakieś 30-50 lat.

  Oczywiście, że to bełkot dla ćwierć inteligentów z tym kontraktowaniem granic w ONZ. Wielokrotnie wyjaśniano, ze to był wymysł rosyjskiej propagandy a w tym dniu nie było żadnej debaty o granicach. Google nie boli. Ukraina należy do ONZ jako pełnoprawny członek tej organizacji i to jest najlepsze potwierdzenie jej granic.

  Opowiastki o prywatnej armii Sienkiewicza to ściema, której nie warto nawet komentować. Czego to wcześniej Rosjanie nie twierdzili... Pamiętam jak kiedyś bardzo się uśmiałem z "poważnych doniesień", że w jakimś porcie
  wyładowują polskie czołgi dla Ukrainy i inny ciężki sprzęt. Dlaczego staki miały by okrążać pół świata, skoro Polska ma granicę lądową z Ukrainą? Takie to są "poważne doniesienia".

  Co do Kaliningradu to kiedyś napisałem notkę o potrzebie odbicia Królewca, który Rosja bezprawnie okupuje: http://1do10.blogspot.com/2014/10/polska-gotowa-na-odbicie-kaliningradu.html
  Rocznica aneksji Krymu: Putin przemówił
 • @interesariusz z PL 08:06:54
  https://www.youtube.com/watch?v=tcrt7IxPDCM
  Rocznica aneksji Krymu: Putin przemówił
 • @Zbójnicki pies 18:18:39 - Prezydent Rosji Władimir Putin udokumentował własne przestępstwo
  Prezydent Rosji Władimir Putin udokumentował własne przestępstwo - oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Ołeksandr Turczynow. To komentarz do filmu "Krym. Droga do ojczyzny" pokazanego przez telewizję Rossija 1.

  Zachód i Kijów potępiają aneksję jako złamanie prawa międzynarodowego.

  W filmie tym dyktator pyszni się operacją wojskową zajęcia Krymu i chwali się gotowością użycia broni atomowej - powiedział Turczynow, cytowany przez służby prasowe. Według niego "państwo jądrowe", czyli Rosja, "jest dziś zagrożeniem dla całego świata".

  I to jest przestroga dla nas wszystkich. Tego szaleńca Putina trzeba jak najszybciej powstrzymać. Nasza bierność tylko go rozzuchwala.

  A teraz chciałbym przytoczyć co ciekawsze komentarze znalezione w sieci na ten temat:

  "Ten facet jest zakompleksiony. Zadawnione urazy wyłażą z niego. Musiał sporo obrywać za młodu a że jest ambitny to odreagowuje i dlatego mamy to co mamy. Im szybciej zniknie tym lepiej dla świata."

  "Sekretarz RBNiO zaznaczył, że wywiad Putina będzie jeszcze jednym udokumentowanym "potwierdzeniem zbrodni rosyjskich wojskowych przed sądami międzynarodowymi, gdzie władze wojskowo-polityczne Federacji Rosyjskiej zasiądą na ławie oskarżonych".

  "W Rosji SEPARATYZM to PRZESTEPSTWO! Ale na wschodzie Ukrainy juz nie... Tm to sie nazywa "patriotyzm" - oczywiscie PROROSYJSKI separatyzm!!! Bo jak Ukraincy chcieli WYWIEZC DO ROSJI tych, co tak za nia tesknia, to w Moskwie nazywalo sie to "bezprawna proba wysiedlenia". Ot, ruska 'logika'!"

  "Był gotowy uzyć broni nuklearnej, ciekawe co by tam później robił, drugi Czernobyl , kiepski z niego strateg jeżeli uważa że broń atomowa rozwiązała by problem , raczej problemów by przybyło."

  "Gdyby użył głowic jądrowych, to usmażyłby swoich... ha ha ha !!! Co za cymbał"

  "Putin zdradził, że Rosja w wypadku problemów z Krymem była przygotowana do postawienia w stan gotowości bojowej swoich sił nuklearnych" Ponieważ Putin wcześniej twierdził ,że zdecydowana większość ludności zamieszkującej Krym to Rosjanie , chciał dokonać ludobójstwa własnego narodu"

  "Chory człowiek. Może faktycznie ma jakiegoś guza mózgu, który sprawia, że myśli jak człowiek niespełna rozumu. I takich ziemia nosi..."

  źródło: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Minal-rok-od-referendum-ktore-doprowadzilo-do-aneksji-Krymu-przez-Rosje,wid,17348955,wiadomosc.html
  Rocznica aneksji Krymu: Putin przemówił
 • @klementyna 00:46:12
  5 grudnia 1994 roku.

  W ONZ nie potwierdza się żadnych granic. Wiem do czego zmierzasz - do fałszywki lansowanej swego czasu przez propagandę FR. Nie mam zamiaru kontynuować tego wątku, bo jest on nie na temat rocznicy bezprawnej aneksji Krymu przez Rosję, o której jest notka.
  Rocznica aneksji Krymu: Putin przemówił
 • Putin powtarza kłamstwa rosyjskiej propagandy
  Powiedział, że Stany Zjednoczone stały za przewrotem na Ukrainie. Polska szkoliła ukraińskich nacjonalistów. Były plany użycia broni atomowej, a Janukowycz został ewakuowany. Wszystko to mówił Władimir Putin w filmie dokumentalnym "Krym. Droga do ojczyzny", który powstał z okazji pierwszej rocznicy zaanektowania Krymu przez Rosję. - W te kłamstwa mogą uwierzyć jedynie Rosjanie skazani na oficjalną propagandę. Dodać też należy że tego nielegalnego zawłaszczenia Krymu nie uznało żadne państwo na świecie. Oficjalnie, w swietle prawa miedzynarodowego Krym, choć znajduje się pod rosysjką okupacją nadal należy do Ukrainy.

  Co jest ważne? - Putin otwarcie przyznał, że plany zawłaszczenia Krymu przez FR powstały długo przed "majdanem". Wcześniej jak pamiętamy, przyznał, że te "zielone ludziki" to nie byli przebierańcy w strojach rybackich i myśliwskich kupionych w sklepie za rogiem, tylko regularne rosyjskie jednostki specjalne. Uprzednio lansowano tezę, że była to jakaś "samoobrona" i "miejscowi patrioci krymscy". Wiersze o nich miano pisać, pieśni śpiewać... A się okazało, że to byli terroryści (żołnierze bez znaków identyfikacyjnych wg prawa międzynarodowego są terrorystami).

  Co jest niezwykle niepokojące - "w czasie kryzysu krymskiego Putin „był gotów” użyć broni atomowej". Jak wiemy obecnie jest gotów użyć broni atomowej przeciwko innym krajom, w tym Polsce, czym groził nam parę miesięcy temu Żyrinowski.

  Cóż by tu napisać? - Tego szaleńca trzeba jak najszybciej powstrzymać!

  Wypada też skorygować "się pojawił" na "został pokazany".
  Rocznica aneksji Krymu: Putin przemówił
 • @Eugeniusz Sendecki 18:55:21
  - Akcje w obronie Krzyża Świętego, prawa do Jego obecności w przestrzeni publicznej, żądania do Jego poszanowania; zwłaszcza w łączności z Kościołem są jak najbardziej chwalebne i potrzebne. Natomiast wszelkie formy wykorzystwania Krzyża Świętego do celów politycznych; organizowanie pod Krzyżem Świętym jakiś niegodnych akcji; zwłaszcza przez osoby niewiarygodne, samozwańcze jest oczywistym nadużyciem i musi budzić powszechny sprzeciw. Tym bardziej jeśli Krzyż jest wykorzystywany do dzielenia Polaków i gdzie jakieś hucpy pod Krzyżem nie mają nic wspólnego z Wiarą i często są Jej karykaturą.

  Pańskie poglądy są dalekie od Katolicyzmu - popiera Pan nawet heretyka, antykatolika Wojtasa i jakieś Intronizacje, co jest niezgodne z wolą Wiernych i KRK.

  Apeluję do Pana aby się Pan opamiętał i przestał szkodzić Kościołowi i Polsce!
  Dla kogo nawalanki na Neonie24?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:03:48
  //Radzę uważać na język.
  Bo : pożyjemy - zobaczymy.//

  - Grozisz mi? Heh, co ty mi możesz zrobić? Wykasujesz mi notki i komentarze jak wdziejesz szatki cenzora? Jesteś żałosny z tymi groźbami.
  Podziękowanie
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:32:52
  ////Jeśli SL wytoczy Panu proces karny, a na to się szykuje, będę oskarżycielem posiłkowym.//

  - No ale chyba notorycznego, udokumentowanego kłamcy jakim jesteś Wojtas to chyba nikt nie powoła do sądu, bo i tak nikt by nie uwierzył w to co mówisz?
  Podziękowanie
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:32:52
  //Jeśli SL wytoczy Panu proces karny, a na to się szykuje, będę oskarżycielem posiłkowym.
  Właśnie za tę uwagę.//

  - Proponuję zwrócić się do Wrzodaka o pomoc. Kilka miesięcy temu obwieścił, że wynajął na mnie całą kancelarię adwokacką - dziesięciu adwokatów. Na pewno udostępni jednego albo dwóch Spiritusowi aby działali przeciwko mnie.
  Podziękowanie
 • @Marek Lipski 15:37:17
  //SL się Pana boi//

  - ma czego. Podejrzewa chyba co wiem, ale nie wie ile?
  Podziękowanie
 • @Astra 15:17:06
  //Chyba jednak będziesz musiał napisać co dowiedziałeś się o spirito.
  Właśnie postawił wniosek o usunięcie ciebie z portalu....//

  - Wiesz jak ja się go boję? Napiszę. Na moim blogu 1do10.blogspot.com. Poczekam jednak aż mnie stąd wyrzucą, he he he :)
  Podziękowanie
 • Dla tych, którzy jeszcze nie czytali o powodach zablokowania mnie na kilka dni:
  http://1do10.blogspot.com/2014/01/48-godzin.html

  A tutaj zdemaskowanie Wojtasa, jako notorycznego kłamcy i manipulatora:

  http://1do10.blogspot.com/2014/01/wojtas-kamca-i-manipulator-czyli.html
  Podziękowanie
 • @ Nareszcie ważny temat
  I jak widzę można rozmawiać bez obelg.

  Nie wiedziałem, że na mapie google nie ma Krzyża.

  I zastanawiam się, czy nie można go po prostu dodać, tak jak i inne punkty.

  Tu jest o tym jak zgłaszać do Google Maps: https://support.google.com/maps/answer/162873?hl=pl

  Czy z tym jest jakiś problem? Czy Google nie wyraża na to zgody?

  Czy tego punktu na mapie google nie można dodać samemu?

  https://support.google.com/maps/answer/144363?hl=pl
  KŁAMSTWO OŚWIĘCIMSKIE (cz. 1)
 • @Jan Szczepanik 01:04:22
  Warto było by dopowiedzieć do czego Biblia ma służyć, bo że nie jest to zapis faktów historycznych albo, że są tam różne gatunki literackie to nie dla wszystkich jest jasne. I potem taki Zawisza albo Wojtas odkryją np dwa różne opisy podboju Ziemii Obiecanej i już wyciągają wnioski, że Biblia pełna jest sprzeczności albo, że przeczy sama sobie.
  Nie czytajcie Zawiszy Niebieskiego
 • @ranger 00:39:08
  Ja nie rozumiem Trybeusa. Czosnek mu przeszkadzał, ale jak podejść bez niego do takiego Sendeckiego, Spiritusa czy Wojtasa?
  Drób Wybrany, Kurnik Obiecany...Wyjście na pustynię (odc.19)

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY